man 18. mai 2026 | kl 11.00
Ungdomsroman av Øystein Tjentland. Tjentland bor på Kråkerøy og skriver vanligvis på tavla på Greåker vgs. Det blir bokbad, opplesninger, musikk fra pop-ensemblet Junk Shop og overraskelser.
Hva er dine special skills? er spørsmålet 16 år gamle Paul stiller seg selv første skoledag, i ny klasse, på ny skole, i ny by. Vi treffer vår mann på første skoledag og følger ham gjennom ett viltert år. Paul ser på seg sjøl som kar på det jevne, midt på treet, midt i hovedfeltet. Han er middels fortvilt og lengter etter å finne ut hva han er spesielt god på; sine special skills. Gjennom året er vi med Paul gjennom søk, vennskap, forelskelser, fester og en lett absurd sjekkekonkurranse i den lokale nærradioen. To andre størrelser jager Paul; en norskoppgave som glaner, glefser og nekter å slippe taket – og besøk til den halvskrullete geologfaren hans på ei øy på Sørlandet. Både oppgaven og besøkene hos faren river og sliter i Paul. Kanskje henger de sammen på et underlig vis, og kanskje kan de hjelpe Paul å finne sine special skills, eller noe helt annet.)
Her finner du en oversikt over alle våre kommende arrangementer de neste månedene. Vi huser både egne og andres arrangementer.
Sturla Berg-Johansen, Talina H. Skogseth, Svenn Poppe og Amalie Bergdal
søn 17. mai 2026 | kl 19:00
med Ragnhild Hofgaard og Svein Skahjem
man 8. juni 2026 | kl 11:00
Prekekonsert med Svein Gundersen
man 24. august 2026 | kl 11:00 og kl 13:30
Torbjørn Undeland & The T Street Band
lør 31. oktober 2026 | kl 19:00
Stig Nilsson, Jon Thorstensen og Torgny Braaten
fre 6. november 2026 | kl 20:00
Støtt Litteraturhuset Fredrikstad, få rabatter på billetter - og bli en del av oss!
Les mer her