1. Jan-Erik Fjell har gjort det igjen. Og nok en gang innkalles han til avhør om sitt forfatterskap av tidligere etterforskningsleder i Vestfold politidistrikt, Jørn Lier Horst.

NB: Du kan ta ut gratisbillett til dette arrangementet!

Fredrikstad store krimforfatter er tilbake! Fjell har opplevd en eventyrlig suksess med sine krimromaner Tysteren, Skyggerom, Hevneren, Rovdyret Lykkejegeren og Gjemsel. Han fikk, som den yngste noensinne, Bokhandlerprisen for Tysteren i 2010. I 2011 mottok han Frederikprisen, som deles ut til en ung og lovende kulturutøver.

Jørn Lier Horst
www.nordsveenfoto.no

Jørn Lier Horst har bakgrunn som etterforskningsleder i politiet og kjenner godt til både miljøet og metodene han skriver om. Handlingen i bøkene er som hentet rett ut av en politimanns hverdag, både når det gjelder rutinene og dramatikken. Han er aller mest kjent for sine bøker om William Wisting.

 

 

 

 

Om Gråsonen

Harald Uteng er pensjonert Kripos-etterforsker, og en legende i norsk politi. Helt uventet kontakter han en journalist for å lage podkast om drapet på 17 år gamle Malin Rekve i Aremark i 1991, men Uteng blir funnet druknet like før podkasten skal slippes.

Anton Brekke, som var ung politiaspirant i den lille bygda da Malin ble drept, har ikke mistanke om noe kriminelt før han får høre det upubliserte opptaket. Etter hvert begynner Anton motvillig å lure på om feil person ble dømt den gangen, og at en morder igjen har satt seg i bevegelse.

I Aremarks dagligvarehandel jobber nå unge Emily. Hun får en gryende følelse av at noen holder øye med henne, og at hun er i fare.

Gråsonen er Fjells syvende Anton Brekke-krim.

 

Jan-Erik Fjell møter Jørn Lier Horst i Gråsonen UTSOLGT

Bokprek

Tid: torsdag 27. aug 2020

Klokken: 19.00 - 20.30

Pris: gratis

Separate text

Arrangør: Litteraturhuset Fredrikstad og Capitana forlag

Billetter

Kommende arrangementer

Her finner du en oversikt over alle våre kommende arrangementer de neste månedene. Vi huser både egne og andres arrangementer.

Bli medlem i Litteraturhuset Fredrikstad

Støtt Litteraturhuset Fredrikstad, få rabatter på billetter - og bli en del av oss!

Les mer her

Meld deg på vårt

Nyhetsbrev